Tvorba Visual Novel

Postavy

Typy postav:

V romantických Visual Novelách se objevují velmi často určité archetypy postav. Někdy vám postava připadá povědomá prostě proto, že tento archetyp nedovoluje dělat příliš výrazné změny. Například meganekko, prsatou obrýlenou dívku máte téměř v každé harémové Ren’Ai nebo hentai hře.

Co se vizuální stránky postav týče, zkusíme si nyní přiblížit nejčastější vzhled různých typů charakterů postav které se ve visual novelách a manze vůbec nejčastěji vyskytují, ať už proto aby jste z nich mohli vycházet a vaše hra se přiblížila japonskému originálu nebo naopak aby jste se jich mohli vyvarovat.

Hlavní hrdina:

Aby se mohl hráč lépe ztotožnit s hlavním hrdinou, je jeho postava nakreslena jako úplně průměrný japonec. Krátké černé vlasy, tmavé oči, někdy může mít i strniště, záleží na jeho věku. Pro evropské hráče je možná přijatelnější aby měl vlasy hnědé ale v mnoha hrách se postava hlavního hrdiny ani neukáže. Může mít taky prázdný obličej, aby si hráč mohl domyslet svou podobu. Na CG bývá pouze v pozadí nebo na okraji obrázku.

hlavní hrdina

Typický hlavní hrdina Visual Novely

Tsundere:

Tsundere, dívka která je obvykle trochu namyšlená a vztahovačná ale umí přejít do „dere dere“ charakteru, kdy je hodňoučká a miloučká. Tsundere bývají velmi moe, pro kontrast s jejich vztahovačnou povahou jsou velké oči a roztomilé culíčky nutností, která postavě dodává jistou komičnost (tudíž z ní dělá moe charakter a ne protivnou psychopatku). I když nejznámější tsundere, Suzumiya Haruhi, je hnědovláska s mikádem, klasický vzhled tsundere charakteru je jiný. Nejtypičtější vzhled pro tsundere je blondýnka s nějakou zbraní (používanou především na mlácení hlavního hrdiny. Často mají tsundere dva culíčky a mašličky.

ozbrojená tsundere

Meganekko:

Meganekko mají, kromě brýlí, ještě další opakující se vlastnosti. Jejich ňadra bývají často abnormálně velká, aby působily mateřským dojmem. Mají patselově barevné vlasy (světle fialové, světle zelené), což jim dodává stydlivý nádech, protože jsou stydlivé, milé a dobrosrdečné a trochu přehlížené pro své brýle.

meganekko

Tichá dívka:

Doplňkem každé tsundere je její tichá kamarádka. Tiché dívky bývají nemluvné, záhadné a tajemné a to je potřeba zdůraznit například patkou vlasů hozenou přes oko. Barva vlasů by měla být nenápadná a nevýrazná, výborná pro tyhle účely je šedá a starorůžová.

tichá dívka

Bohatá dívka:

Bohaté dívky bývají zlatovlásky oblečené v červené a zlaté. Jako doplňek můžou mít třeba medailon. Zbytek záleží na charakteru. Rozmazlená bohatá slečinka bude culíkatá blondýna jako správná tsundere zatímco dobře vychovaná elegantní mladá dáma bude mít dlouhé tmavé vlasy a usedlé oblečení, možná culík s mašlí vzadu.

bohatá dívka

Nadpřirozené postavy:

Pokud se ve vaší hře vyskytují kromě obyčejných lidí i postavy které nejsou ze země (například mimozemšťani, démoni, duchové, víly atd. … ) je dobré je odlišit od normálních lidí. Vhodné proto je lidem dělat přirozené barvy vlasů a ty netradiční si schovat právě pro mimozemské postavy.

mahou shoujo

Miko:

Kněžky miko jsou také oblíbeným námětem ve visual novelách. Miko jsou shintoistické kněžky. Nosí červené kalhoty hakama a bílou košili haori a červené nebo bílé mašle ve vlasech. Japonské miko nosí vlasy stažené vzadu do culiku ovazaného stužkami. V manze mají miko nadpřirozené schopnosti a bojují z démony, někdy sami nebývají lidmy. Pokud se do vaší hry rozhodnete zařadit miko, mějte na paměti že je to japonská kněžka, proto by měla mít dlouhé černé vlasy. Pokud bude vaše miko nadpřirozené stvoření, vhodné jsou bílé vlasy které značí čistotu. (a navíc nic tak pěkně neladí s jejich červeno bílým oblečkem).

japonská miko manga miko.jpg

zpětvpřed