Tvorba Visual Novel

Pozadí

Pozadí je poměrně opomíjeným prvkem při dělání grafiky pro Visual Novel. Vždy můžete samozřejmě použít rozmazanou a upravenou fotografii ale pokud jsou postavy kreslené v mang a stylu, kreslené pozadí bude vždy vypadat lépe a dodá celé hře profesionálnější vzhled.

Důležité je si uvědomit že hra má být viděna z pohledu hlavního hrdiny, takže pohled který chcete nakreslit je čelní. Pokud chcete jednu místnost nakreslit z několika pohledů, je dobré udělat si půdorys a naznačit si polohu a tvar jednotlivých kusů nábytku.

půdorys

Ukázka půdorysu

Nakreslit čelní pohled do krajiny, ulice či pokoje není jednoduché. Je dobré využít pomocné linky. Kresba pohledu do krajiny za využití horizontu a úběžníků je pěkně ukázaná v tomto videu od manga university

Volba scény samozřejmě zálěží na žánru hry. Pro hry z běžného života je dobré použít jako předlohu pro kresbu pozadí a různých prvků fotografii jako předlohu, aby kresba vypadala reálněji.

Pro kosmické stanice nebo postapokalyptická města se předlohy shánějí těžko, ale doporučuji udělat si alespoň nějaký research v různých dílech zabývajících se touto tématikou ;-)hotové pozadí

Hotové pozadí v čelním pohledu může vypadat například takto.


zpět